CHTĚLI JSTE ZMĚNU, JÁ TAKY…

/Μελουν/

Zatím nevíme, jaké byly motivy střelců, víme ale, že existují určité kroky, které můžeme učinit, aby byli Američané ve větším bezpečí, uvedl Obama. Nikdy bychom si neměli myslet, že toto je něco, co se děje běžně, protože v jiných zemích se to tak často nestává, dodal.

Dočetl poslední řádek titulního článku, znaveně odložil noviny, opřel se do opěradla svého křesla v oválné pracovně a nepřítomně upřel pohled skrze okno. Venku se vleče, ne zrovna slunečný, spíš všední a šedivý pracovní den. Jako by se vlastně vůbec nic nestalo. Myšlenky se rozjedou nekontrolovatelně jako rtuť z rozbitého teploměru po podlaze. Další masakr, tentokrát 14 mrtvých, asi dva tucty raněných, automobilová honička s policií v ulicích města, helikoptéra, intenzivní přestřelka, oba pachatelé po smrti. Zase výkonné zbraně, opět legálně držené. Byli to manželé, něco jako Bonnie a Clyde…

Ruce v pocitu bezmocného vzteku svírá v pěst. V téhle věci kurva nedokázal vůbec nic! Válka všech Američanů proti všem Američanům pokračuje. Kšeftaři se zbraněmi se mu v kongresu smějí do obličeje. Chtěl to regulovat, chtěl, aby ti militantní úchylové alespoň omezili kapacitu prodávaných zásobníků a zpřísnili systém registrace. Nic! A po každé další sebe hrůznější střelbě opět kurva nic! Nezabránil prodeji ani jediné patrony. Drze mu nabídli, že zřídí v každé škole a veřejné budově ozbrojenou stráž z řad jejich střeleckých spolků. No jistě další ozbrojená hovada do škol, ovšem tentokrát za federální peníze. To tak… Notabene chtějí snad zřídit ozbrojené stráže i na všech vánočních večírcích a vůbec všude tam, kde se sejde víc než pět lidí? Militantní úchylové, kšeftaři se smrtí, krvavý, zvrácený, cynický byznys. Jako by je slyšel: Kupujme drazí patrioti zbraně, protože díky naší korektní vládě a ztrátě hodnot, je čím dál tím více nebezpečno. Čím víc zbraní koupíme, tím víc posílíme blaho naší drahé země. Každé zhulené harlemské batole sice žvatlá, že to ve skutečnosti funguje přesně naopak, ale kdo to dokáže, že? Tedy kupujme svobodně zbraně a nenechme si tuhle poslední občanskou svobodu zpochybnit tím kryptokomunistou, který se omylem dostal do Bílého domu.
No ovšem, jenže takové postřehy o poměrech ve své domovině nemůže prezident nejmocnější země světa říkat nahlas. Bezcharakterní lháři jsou silnější než on… trapné. Co si o něm asi pomyslí Češi….?

A propos ten poslední masakr je vůbec zapeklitý. Policie v zajímavé shodě s médii celý týden váhala s interpretací motivu. Bylo jasné proč. Pokud připustíme terorismus, pak připustíme, že nás kult Daeš může prostřednictvím osamělých vlků a vlčic napadnout kdykoliv na našem území a to především díky liberálnímu trhu se zbraněmi. A to se nerado říká. Námitka zbrojařů může znít, že když chce někdo vraždit, prostředky si vždycky najde. Na druhou stranu může on president, a vůbec kdokoliv kdo má všech pět pohromadě, namítnout, že když bude chtít umlátit 14 lidí, dejme tomu basebalovou pálkou, musí přec vyvinout rozdílné úsilí, než když je chce prostě vystřílet jako králíky poloautomatickým civilním klonem pušky M16, který je v běžném prodeji. To musí přece uznat nejenom průměrně zkorumpovaný kongresman, ale i ten přechytračený běženec z Čech Ota Ulč, který má těžce obsedantní dojem, že musí v Americe neustále něco napravovat.
No jo, jenže kolikrát už to zkoušel. Na argument nestejného úsilí nutného k zabití mu zbrojaři v kongresu vždy odseknou, že věc se má právě tak, že mezi lidmi je ve skutečnosti pořád ještě málo zbraní, protože kdyby některá z těch 14 obětí měla zbraň, tak mohla ty šílence – pozor šílence (!), nikoliv teroristy – zastavit. Tváří v tvář takové marnosti, cynismu, bezbřehé nenasytnosti by chtěl křičet: Hasíme tady oheň tím, že do něj ve jménu vašeho zisku přiléváme olej!
A v jejich klidných, vitálních tvářích čte odpověď: Koho to kurva v miliardových relacích dojímá…

Chtěl to změnit, ale nezmůže nic… Ovšem půjde do toho i tak, znova a znova. Proti němu stojí to, co se vydává za autentické hodnoty země. Proti němu stojí prolhaná, nenažraná hydra. Kdyby to nebylo tragické, tak je to trapné anebo spíš k smíchu. Jenže ty zbůhdarma zmařené životy, ty stovky a tisíce lidských tragédií ty k smíchu nejsou. To kurva fakt ne…

Černou mámu, která pohřbila syna provrtaného olovem, zklamal. Bílý pistolník mu stejně nikdy nevěřil, ale pro jeho nezlomnou vůli ho o to více nenávidí. A co jeho Čech v kavárně na břehu Vltavy…?

Chtěl mír, chtěl vytáhnout Ameriku z těch špinavých, drahých válek. Nějak se to zvrtlo. Vždy, když si nechal poradit, dopadlo to přesně naopak než mu analytici z Pentagonu věštili.
Irák, ano, ten za kvílení mnohých, ukončil. Afghánistán nicméně prodloužil, pak nechal bez soudu, za to však v přímém přenosu, popravit Usámu, aniž to cokoliv změnilo. Libyi ve jménu demokracie zničil a pak nechal francouzskou rozvědku, aby vydala diktátora Kadáfiho libyjskému lidu, který mu protáhl kaďák železnou tyčí a uvláčel ho k smrti (divný národ tihle Francouzi). Syrský rozvrat podpořil, leč přímé americké intervenci zabránil, což mu bylo po katolicku Romanem Jochem vmeteno jako slabost a nerozhodnost. Ve vzniklém vakuu se jako temný džin roztáhl Daeš, což mu dali všichni svorně a internacionálně za vinu.
V Egyptě uvítal ve jménu regionální stability převrat k vojenské diktatuře a tuto okamžitě podpořil miliardovou vojenskou spoluprací, což vedlo k orálnímu uspokojení demokrata až za hrob Lubomíra Stejskala. Irán navzdory všem a všemu usmířil, za což ho Gita Zbavitelová veřejnoprávně proklela až do svého třetího kolena. Lubomír Stejskal v této souvislosti okamžitě otočil a přísahal mu apokalyptickou pomstu skrze Neviditelného psa.

A konečně kvůli ruskému vpádu na Ukrajinu nerozmístil jaderné zbraně ani v Pobaltí, ani jinde ve východní či střední Evropě, což další přemoudřelý běženec z Čech Jefim Fištejn ve shodě s českým lokálním peacemakerem Jaromírem Štětinou presentovali jako totální porážku západní civilizace na hlavu. Roman Joch pak rezignoval na psaní svých xenofobních mouder a odešel se modlit do Broumovského kláštera, Gita Zbavitelová si v Českém rozhlase navrhla snížení platu a Ota Ulč se rozhodl, že odemigruje z té strašné obamovské Ameriky zpět do nekorektních Čech.

Pravičáci ho nenávidí, levičáky zradil, čeští poturčenci krčí rameny.

Hledí do pošmourného dne a není si úplně jist, jestli něco změnil a pokud ano, tak zda to vedlo k dobrému.

Rytíř smutné postavy, bojovník s větrnými mlýny, Barack Hussein Obama, spasitel světa z rodu Quichotů.